Kniha

Tak jsme to dokázali

Jak jsme slíbili, přesně s vysvědčením jsme si z tiskárny odvezli 2 000 výtisků naší knihy Věřte letuškám. Moc nás těší váš zájem, aktuálně rozesíláme 200 výtisků zájemcům, kteří si knihu objednali ještě před jejím dokončením.

Objednávkový formulář v sekci Kurzy - ZDE

Recenzi knihy, ohlasy čtenářů najdete - ZDE


 

 

----------------------------------------------------------

 

Už jsme v tiskárně

Ještě nemá vazbu. Ale v rotačkách tiskárny už se to pomalu mění. Naše první kniha. Navzdory názvu – Věřte letuškám – je o školách. Přesněji – o lidech v nich. Tak za čtyři až pět týdnů, současně s vysvědčením.

------------------------------------------------------------------------

Přípravy knihy finišují

Držíme harmonogram. Obsahově je hotovo, aktuálně řešíme fonty písma a podobné lahůdky. Pak už vzhůru k rotačkám a ještě před vysvědčením k našim čtenářům. Jsme moc zvědavi na vaše reakce.

------------------------------------------------------------------------

Chystáme knihu

Končí seminář. Posluchači tleskají a začínají se balit. K našemu stolku přicházejí dvě účastnice a pokládají otázku, kterou jsme slyšeli už stokrát po jiných seminářích. „Prosím vás, je možné si někde přečíst to, o čem povídáte?" A my se na sebe opět podíváme a představujeme si tu hromadu popsaných kousků papírů, pivních tácků, účtenek, na které čmáráme, když se chystáme na semináře, vymýšlíme nové věci nebo si jen tak přemýšlíme o životě ve škole. Představujeme si to množství práce, dostat to vše do souvislého textu a odpovídáme. „Ne, zatím jsme neměli čas to sepsat." Odkazujeme na náš web, odkazujeme na náš blog, kde je alespoň něco.

O pár měsíců později....

Stojíme v počítačové místnosti uzavřené školy, stojíme na místě našich častých tvůrčích schůzek. Server v koutě hučí a dělá, co může, aby zvládal nápor distanční výuky. Před námi dvě banánové bedny s nesystematicky poházenými papíry. Tam jsou naše debaty od volantu, z hospod, z hotelů. Tam jsou naše interakce ze seminářů. Tam jsou odrážky, nápady, souvislé texty, obrázky. V tichosti se na ty bedny díváme a cítíme, že nastal čas. Nastal čas vysypat bedny, roztřídit poznámky a napsat knihu. To, co několik let odkládáme, protože buď nebyl čas, nebo se nám nechtělo, je tady. Máme prostor, čas, a hlavně chuť. Čmáráme si pracovní názvy kapitol a směr, kterým půjdeme. Čmáráme si časové osy. Závěrečné korekce – duben 2021. Tiskárna – červen 2021. Tak společně s vysvědčením, na závěr školního roku. Těšíme se na reakce vás, čtenářů a návštěvníků našich seminářů. Držte nám palce.